19 I 2020

II Niedziela Zwykła

1. Wczoraj rozpoczął się Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan. Na ok. 8 mld ludzi na świece 1/3 to chrześcijanie. Módlmy się aby coraz realniejsze stawały się słowa Jezusa: "Aby wszyscy stanowili jedno". Obecny tydzień kończy się w sobotę (25 I) świętem Nawrócenia św. Pawła Ap.

2. Wspomnienia liturgiczne i wydarzenia tego tygodnia: we wtorek (21 I) św. Agnieszki dz. i M. i Dzień Babci; w środę (22 I) Dzień Dziadka; w piątek (24 I) św. Franciszka Salezego, bp i dK; a w sobotę wspomniane już święto Nawrócenie św. Pawła Apostoła.

3. W dniu dzisiejszym kończymy wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy za spotkania, modlitwę, podzielenie się życiem, umacnianie więzi. Staraliśmy się dotrzeć wszędzie tam gdzie nas zaproszono, gdzie poprowadzili nas ministranci. Dziękujemy jeszcze raz. Niech dobry Bóg błogosławi, a Matka Przenajświętsza wstawia się za nami. Sprawozdanie z roku 2019 i z obecnej kolędy w przyszłą niedzielę.

4. W zakrystii można zgłosić kolędę uzupełniającą. Jeśli kogoś nie było, czy z różnych przyczyn nie przyjmował, można umówić się na wizytę w czasie dogodnym.

5. Msze w tygodniu o godz. 18.00. Biuro parafialne w środę od 16.00 do 17.00 i sobotę od 9.00 do 11.00.

6. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca dla chętnych na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 3 do 10 listopada br. A zapisanych zapraszamy do zakrystii po najnowszy program wyjazdu.

7. W planowanej publikacji o "Pionierach Skolwina" do życiorysu poszczególnych osób chcemy dodać zdjęcie typu legitymacyjnego, a pod zakończeniem danej rodziny umieścimy zdjęcia zbiorowe czy dokumenty rodzinne.

8. Kolejna akcja zbiórki makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 24-26 I. Przy Domu Parafialnym stoją czerwone pojemniki na puszki i złom.

9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Stołczyńskiej od 160 do 252, Skwarnej i Wodnej za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Ułanów Krechowieckich i Artyleryjskiej.

10. Przy wyjściu z kościoła nabyć można prasę. Jest Niedziela i Gość Niedzielny.

Ks. Artur Rasmus

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »