Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
07.45, 09.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 X 2020

XXX Niedziela Zwykła

 

  1. W związku ze staniem epidemii w naszej Ojczyźnie abp A. Dzięga udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Dotyczy ona wiernych Archidiecezji oraz przebywających na jej terenie, którzy zostali objęci kwarantanną, nadzorem epidemicznym lub w rzeczywistej obawie o własne bezpieczeństwo odczuwają zagrożenie zdrowia swojego oraz najbliższych, z dodaniem jednak obowiązku pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej, transmitowanej regularnie poprzez telewizję, radio lub Internet. Arcybiskup prosi aby po przeżytej w domu Liturgii, pomodlić się w intencjach chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy pomagających w walce z epidemią oraz o ustanie pandemii.

  2. Jeszcze do soboty włącznie zapraszamy na różaniec o godz. 17.30.

  3. Przypominamy: o zachowaniu w kościele bezpiecznej odległości i o maseczkach. W przedsionku kościoła przy kropielnicy wystawiony jest płyn do dezynfekcji rąk.

  4. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: w środę (28 X) św. Szymona i Judy Tadeusza.

  5. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych – Tych którzy cieszą się chwałą Nieba. Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Zachęcamy też do bezpiecznych odwiedzin cmentarzy w innym terminie niż 1-2 listopada.

  6. W przedsionku wystawione są karty wypominkowe. Wzorem lat ubiegłych na kartce wydrukowany jest dzień tygodnia. Oznaczać to będzie iż dana karta z wypisanymi zmarłymi na której wydrukowany będzie np. poniedziałek odczytana będzie w każdy poniedziałek listopada na modlitwie za zmarłych. Wypominki można wrzucać do skrzynki ustawionej w prezbiterium lub przynosić do zakrystii.

  7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Inwalidzkiej 79 do końca za posprzątanie kościoła, o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Huculskiej.

  8. W przedsionku kościoła wystawiona jest też świeża prasa: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i dwumiesięcznik Miłujcie się. W zakrystii są kalendarze ścienne na następny rok za dobrowolną ofiarę.

  9. W zakrystii dostępna jest książka o skolwińskiej Szkole Podstawowej nr 17. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii.

  10. Przychodzi czas kolejnego sprawdzianu. Zadbajmy o to aby w najbliższym otoczeniu wśród naszych sąsiadów, szczególnie potrzebujących nie zabrakło naszej życzliwości i pomocy. Wspierajmy siebie. Na taki czas wszystkim: Szczęść Boże.

   Ks. Artur Rasmus

    
   « pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

   Strona 1 z 462

   Polecamy

   Reklama
   Reklama
   Reklama
   Reklama
   Reklama

   Losowy obraz

   IMG_6229.JPG.jpg