25 X 2020

XXX Niedziela Zwykła

1. W związku ze staniem epidemii w naszej Ojczyźnie abp A. Dzięga udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Dotyczy ona wiernych Archidiecezji oraz przebywających na jej terenie, którzy zostali objęci kwarantanną, nadzorem epidemicznym lub w rzeczywistej obawie o własne bezpieczeństwo odczuwają zagrożenie zdrowia swojego oraz najbliższych, z dodaniem jednak obowiązku pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej, transmitowanej regularnie poprzez telewizję, radio lub Internet. Arcybiskup prosi aby po przeżytej w domu Liturgii, pomodlić się w intencjach chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy pomagających w walce z epidemią oraz o ustanie pandemii.

2. Jeszcze do soboty włącznie zapraszamy na różaniec o godz. 17.30.

3. Przypominamy: o zachowaniu w kościele bezpiecznej odległości i o maseczkach. W przedsionku kościoła przy kropielnicy wystawiony jest płyn do dezynfekcji rąk.

4. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: w środę (28 X) św. Szymona i Judy Tadeusza.

5. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych – Tych którzy cieszą się chwałą Nieba. Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Zachęcamy też do bezpiecznych odwiedzin cmentarzy w innym terminie niż 1-2 listopada.

6. W przedsionku wystawione są karty wypominkowe. Wzorem lat ubiegłych na kartce wydrukowany jest dzień tygodnia. Oznaczać to będzie iż dana karta z wypisanymi zmarłymi na której wydrukowany będzie np. poniedziałek odczytana będzie w każdy poniedziałek listopada na modlitwie za zmarłych. Wypominki można wrzucać do skrzynki ustawionej w prezbiterium lub przynosić do zakrystii.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Inwalidzkiej 79 do końca za posprzątanie kościoła, o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Huculskiej.

8. W przedsionku kościoła wystawiona jest też świeża prasa: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i dwumiesięcznik Miłujcie się. W zakrystii są kalendarze ścienne na następny rok za dobrowolną ofiarę.

9. W zakrystii dostępna jest książka o skolwińskiej Szkole Podstawowej nr 17. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii.

10. Przychodzi czas kolejnego sprawdzianu. Zadbajmy o to aby w najbliższym otoczeniu wśród naszych sąsiadów, szczególnie potrzebujących nie zabrakło naszej życzliwości i pomocy. Wspierajmy siebie. Na taki czas wszystkim: Szczęść Boże.

Ks. Artur Rasmus

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »