09.00, 10.30, 12.00, 18.00*

Dzienna suma opadów: [mm]

22 V 2022

VI Niedziela Wielkanocna

1. Przez cały maj o godz. 17.30. w naszym kościele odmawiamy litanię loretańską do NMP. Modlimy się o ustanie wojen, o pokój na świecie, w naszych rodzinach i sercach.

2. Wspomnienia i wydarzenia tego tygodnia: we wtorek (24 V) wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w tym dniu uczniowie kl. 8 zaczynają swoje egzaminy; w czwartek (26 V) wspomnienie św. Filipa Nereusza, jest to też Dzień Matki, wszystkie Mamy ogarniamy modlitwą; a za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. W czwartek (26 V) o godz. 17.00 dzieci przed I komunią z gr. I przychodzą do kościoła na spotkanie. Przynoszą książeczki do nabożeństwa, a w piątek dodatkowo świecę. W piątek odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, w sobotę dzieci przystąpią do I Spowiedzi św., a w niedzielę 29 V – uroczystość o godz. 10.30. Prosimy aby ci którzy zwyczajowo przychodzą na tą godzinę wybrali inną.

4. W tym roku są też dwie daty Rocznic komunijnych: 19 i 26 VI o godz. 10.30. W zakrystii można zapisać się na wybrany termin.

5. Dzisiaj o godz. 12.40 usłyszymy pieśni i piosenek wielkanocnych i maryjnych w wykonaniu seniorów, dzieci i młodzieży z Domu Kultury Klub Skolwin.

6. Kolejna, comiesięczna akcja makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 26 - 28 V. Pojemniki ustawione będą przy Domu Parafialnym i przy kościele. Prosimy o rozkładanie kartonów, aby więcej zmieściło się do pojemników.

7. Wobec częstych odwiedzin naszych posesji przez dziki podajemy numer telefonu do Łowczego miejskiego: 784 348 722. Jeśli to możliwe należy zrobić fotografię telefonem, podać adres spotkania z dzikiem i wszystko przesłać MMS-em na numer telefonu. Ilość sygnałów spowoduje oczekiwaną interwencję.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kamiennej i Saperskiej za posprzątanie kościoła. O przejęcie posługi prosimy rodziców dzieci komunijnych.

9. Przy wyjściu z kościoła jest świeża prasa: jest Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

10. Wszystkim mieszkańcom Skolwina, zdającym egzaminy, przygotowującym się do sakramentów i ich Rodzinom – Szczęść Boże!!!

Ks. Artur Rasmus

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »