Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

PDF Drukuj

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

01 XII 2019

I Niedziela Adwentu

 

  1. Za nami Rekolekcje u progu Adwentu i nasz Odpust parafialny. Przed nami czas Adwentu – radosnego przygotowania na przyjście Pana. W tygodniu zapraszamy na Roraty – Msze z Maryją oczekującą Jezusa. W poniedziałek, środę, piątek i sobotę roraty o godz. 18.00. We wtorek i czwartek roraty rano o 6.30. Po rannej Mszy na dzieci i dorosłych w Domu Parafialnym czekać będzie gorące kakao i drożdżówki. Dzieci przynoszą lampiony i serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.

  2. Dzisiaj, na początku Adwentu święcimy w opłatki na stół wigilijny. Dotrą one do naszych domów jak co roku przez naszego pana organistę Krzysztofa. Gdyby ktoś wcześniej wysyłał opłatki zapraszamy do zakrystii. Do opłatków dołączona jest naklejka na drzwi naszych domów mówiąca o przyjęciu Jezusa w naszych rodzinach. Będzie to też znak ułatwiający dotarcie podczas kolędy.

  3. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: we wtorek (3 XII) św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, w środę (4 XII) św. Jana Damasceńskiego, prez. i dK, w piątek (6 XII) św. Mikołaja bp. czy ów święty do nas dotrze?, w sobotę (7 XII) św. Ambrożego bp dK.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwy tych dni na Mszach wieczornych. W czwartek i piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych. W tym dniu Biuro będzie nieczynne.

  5. W sobotę (7 XII) o godz. 10.00 w szkole przy ul. Kamiennej rozpoczną się warsztaty bożonarodzeniowe. Robione będą ozdoby świąteczne. A o godz. 14.00 na placu przy muralu gen. Boruty-Spiechowicza rozpocznie się wspólne dekorowanie świątecznej choinki. W programie rozwiązanie konkursu na ozdobę choinkową, gorący barszcz i niespodzianka. Mile widziane są całe rodziny. Zaprasza Rada Osiedla.

  6. W prezbiterium stanęła tablica Caritas z zamieszczonymi karnecikami informującymi o wieku dziecka. Jest to zaproszenie do zrobienia paczki dla dziecka. I tak zrobiona paczka trafi do właściwego adresata. Prosimy o przynoszenie paczek do 15 XII.

  7. Ruszył przedświąteczny sklepik Caritas. Są różne świece na stół świąteczny, kartki świąteczne i ostatnie "słodkie" kalendarze adwentowe. Są jeszcze 'Torby miłosierdzia" z myślą o potrzebujących można taką torbę zabrać do domu i wypełnić ją trwałą żywnością i środkami czystości. Torbę dostarczamy do zakrystii do 15 XII. Swoje ozdoby prezentują też uczennice ze szkoły przy ul. Kamiennej.

  8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nad Bogdanką i Stolarską. za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Karpackiej. Dziękujemy też za wykonany piękny wieniec adwentowy, który będzie nam towarzyszył aż do świąt.

  9. Przynajmniej miesiąc grzejemy już w naszych domach. Zwróćmy uwagę czym palimy, czy nie są to śmieci które powinny być utylizowane w inny sposób. Straż miejska zapowiada patrole i kontrole z użyciem drona.

  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny.

   Ks. Artur Rasmus

    
   « pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

   Strona 1 z 415

   Polecamy

   Reklama
   Reklama
   Reklama

   Losowy obraz

   asbvc.jpg.jpg