09 VIII 2020

XIX Niedziela Zwykła

1. Bardzo dziękuję wszystkim za modlitwę i wszelkie wsparcie w czasie kwarantanny i oczekiwania na badanie i jego wynik. Był to trudny i błogosławiony czas lekcji cierpliwości i zawierzenia siebie i innych Miłosierdziu Bożemu. Zawierzenie Panu Bogu składałem przez wstawiennictwo Matki Miłosierdzia, św. Jana Pawła II, św. Matki Teresy z Kalkuty, Anioła Stróża i wszystkich świętych w tym szczególnie świętych Dzieci Utraconych. Przepraszam za wszystkie niedogodności, niepewność i dziękuję za zrozumienie i raz jeszcze za modlitwę i wszelkie wsparcie. Dziękuję ks. Kanclerzowi i Proboszczowi, dziękuję ks. Tomkowi z Polic za środową posługę pogrzebu, ks. Konradowi – Neoprezbiterowi za wczorajszą posługę błogosławieństwa ślubu, ks. Łukaszowi za gotowość zastępstwa. Dziękuję wszystkim Wam za Wasze modlitwy, telefony i troskę o codzienny byt. Bóg zapłać. Przypominam o maseczkach.

2. Msze Święte w tym tygodniu codziennie o 18.00, Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi. Przez kwadrans po zakończeniu Eucharystii czynne będzie biuro.

3. W tym tygodniu: w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, we wtorek św. Klary, w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego, a w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia Msze Święte wg niedzielnego wakacyjnego porządku. Na każdej Mszy Świętej modlitwy w intencji Ojczyzny w dniu tak pięknej rocznicy zwycięstwa zwanego Cudem nad Wisłą a także poświęcenie ziół i kwiatów. Nie organizuję w tym roku pieszej pielgrzymki na odpust do Przęsocina.

4. Po odbiór wpłaconej zaliczki na odwołaną pielgrzymkę do Ziemi Świętej prosimy zgłaszać się do ks. Artura na początku września.

5. Szczecińskie Centrum Wspierania Rodziny i Instytut Ordo Iuris zapraszają na spotkanie dotyczące współczesnych zagrożeń rodziny w Polsce, które odbędzie się w czwartek, 20 sierpnia br. o godz. 18.30 w Auli Collegium Salesianum przy ul. Św. Jana Bosko w Szczecinie.

6. Dożynki diecezjalne planowane są na 23 sierpnia br. w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach.

7. Koronacja Obrazu Matki Bożej Królowej Korony Polskiej, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi odbędzie się w kościele pw. Narodzenia NMP w Gryfinie w sobotę, 5 września br., o godz. 12.00

8. Dziękujemy ślubującym w minionym tygodniu za posprzątanie kościoła; o przejęcie posługi prosimy mieszkańców ul. Celulozowej 20,22,24.

9. W przedsionku kościoła wystawiona jest też świeża prasa: Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury dobrych artykułów w czasie wakacji.

10. Gościom i Mieszkańcom Skolwina, Solenizantom życzymy dobrego czasu w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Szczęść Boże!!!

Ks. Artur Rasmus i ks. Tomasz Ceniuch

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »